Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi 90-sessiyasi o'tkazildi.
2023-yilning 12-oktabr kuni Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashining navbatdagi 90-sessiyasi o'tkazildi.
Sessiyada Xalq deputatlari Payariq tuman Kengashi 7-Farovon saylov okrugiga saylangangan Djabborov Isroil Ismoilovichning deputatlik vakolatlari e'tirof etildi.
Sessiya davomida Jinoyat ishlari bo‘yicha Payariq tumani sudi tomonidan odil sudlovni ta’minlash yuzasidan amalga oshirilgan ishlar, O‘zbekiston Respublikasi
Prezidentining 2023-yil 16-fevraldagi “2023-yilda qayta tiklanuvchi energiya manbalarini va energiya tejovchi texnologiyalarni joriy etishni jadallashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-57-son Qarorining ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar, O‘zbekiston Respublikasi
Prezidentining 2020-yil 1-maydagi “Hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni reyting baholash tizimini joriy etish to‘g‘risida”gi PQ-4702-sonli Qarorining ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli Qarorining ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar, O‘zbekiston Respublikasi
Prezidentining 2022-yil 21-sentabrdagi “Xotin-qizlar bandligini oshirish va salomatligini mustahkamlashga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-376-son Qarorining ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar hamda kelgusida rejalashtirilgan ustuvor vazifalar va boshqa masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek sessiyada Payariq tumani hududida “Hokimlik bog‘i” hamda “Yashil jamoat parklari”ni tashkil etish bo‘yicha vazifalar belgilab olindi.