Бугунги кунда вакиллик органларининг ролини янада кучайтириш борасидаги ислоҳотлар депутатларнинг ўз сайлов округларида сайловчилар билан тизимли мулоқотини кучайтиришни, жойларда мавжуд муаммоларни ўз вақтида аниқлаб, тезкорлик билан бартараф этишни тақозо этмоқда.
🔹Халқ депутатлари Мирзаобод туман Кенгаши депутати Бойтураев Дилшод томонидан ҳаво ҳарорати кескин совиб кетиши сабабли сайлов округидаги ижтимоий объектлардаги мавжуд иссиқлик тизимлари холати ўрганилди.Хусусан: Мирзаобод тумани худудида жойлашган ДМТМ ва оилавий шифокорлик пунктида иситиш тармоғининг меъёрий талабларга мос равишда ишлашининг ҳолати ўрганилди ва зарур тавсиялар берилди. Бугунги кунда вакиллик органларининг ролини янада кучайтириш борасидаги ислоҳотлар депутатларнинг ўз сайлов округларида сайловчилар билан тизимли мулоқотини кучайтиришни, жойларда мавжуд муаммоларни ўз вақтида аниқлаб, тезкорлик билан бартараф этишни тақозо этмоқда.
🔹Халқ депутатлари Мирзаобод туман Кенгаши депутати Бойтураев Дилшод томонидан ҳаво ҳарорати кескин совиб кетиши сабабли сайлов округидаги ижтимоий объектлардаги мавжуд иссиқлик тизимлари холати ўрганилди.Хусусан: Мирзаобод тумани худудида жойлашган ДМТМ ва оилавий шифокорлик пунктида иситиш тармоғининг меъёрий талабларга мос равишда ишлашининг ҳолати ўрганилди ва зарур тавсиялар берилди.