🔹Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 26 сентябрдаги ПҚ-339-сон Иссиқхона хўжаликлари фаолиятини рағбатлантириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида қарорига қабул қилиниб қарорга асосан иссиқхона хўжаликларини қўллаб-қувватлаш орқали уларнинг фаолиятини соғломлаштириш, қишлоқ хўжалиги маҳсулотлари етиштиришни кўпайтириш, ҳудудларда аҳоли бандлигини таъминлаш ҳамда даромад олишга янада қулай шарт-шароитлар яратиш мақсад қилинган.
🔹Халқ депутатлари Мирзаобод туман Кенгаши депутати Д.Бойтураев томонидан сайлов округида жойлашган 2 гектар майдонда "Best Xarvis Garden" MCHJ қарашли иссиқхона хўжалиги билан танишилди,хозирда иссиқхонада памидорнинг мусо нави интенсив усулда етиштириб келинмоқда.Хозирда иссиқхонада 10 нафар ишчи ўрни яратилиб бандлиги таъминланган.Корхона махсулотларни экспортга йўналтирилиши режалаштирилган.