Xalq deputatlari Muzrabot tumani Kengashiga 16-Sho‘rob okrugidan saylangan deputat Jumayeva Svetlana Petrovna o‘zi saylangan hududda saylovchilari bilan uchrashuv tashkil qildi.
Yig‘ilish davomida fuqarolar tomonidan qilingan mavjud muammolarni murojaatlarni qayd qilish daftariga ro‘yxatga oldi. Murojaatlarni hal etish choralarini ko‘rish bo‘yicha tegishli davlat organlari va tashkilotlarining ma’sul xodimlari bilan muloqot qilib fikrini eshitdi. Muammolarni bartaraf etish choralari muhokama qilindi.
Uchrashuvda saylovchilar tomonidan ko‘tarilgan muammolar aholining moddiy, ijtimoiy, iqtisodiy va shu kabi boshqa holatlari bo‘yicha qayd etildi.
Muammolar yo‘nalishi bo‘yicha deputat tomonidan tegishli muassasa va tashkilotlarga “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar kengashi deputatining maqomi to‘g‘risida”gi Qonunga asosan deputat so‘rovi yoki murojaat yuborish belgilab olindi.