Aholini bepul beriladigan dori vositalari bilan ta’minlash holatini yaxshilash, mavjud muammolarni aniqlash hamda ularni bartaraf etish yuzasidan deputatlik nazorati tadbirlari tizimli ravishda amalga oshirilmoqda.
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati H.Abdimo'minov tomonidan Bandixon tuman Tibbiyot Birlashmasi ko'p tarmoqli markaziy poliklinikasida nazorat-tahlil tadbiri olib bordi.
Oʻrganish davomida Aholiga sifatli tibbiy yordam ko‘rsatilishi,
bepul dorilar bilan ta’minlanish darajasi hamda ijtimoiy xodimlar tomonidan ijtimoiy ehtiyojmand qatlamga ko‘rsatilayotgan xizmatlar tahlil etildi.
Oʻrganish davomida Bandixon tuman Tibbiyot Birlashmasi ko'p tarmoqli markaziy poliklinikasida Sog‘liqni saqlash vazirining 13.10.2023 y. 41-son "O‘zbekiston Respublikasi Davlat byudjeti mablag‘lari hisobidan qoplanadigan, tuman (shahar) darajasida ambulator va stasionar sharoitda ko‘rsatiladigan tibbiy yordamning kafolatlangan hajmlari ro‘yxatini tasdiqlash haqida"gi Buyrug‘i asosida 87-turdagi bepul dori-darmonlar berililishi ta'kidlandi.
Oʻrganish natijasida aniqlangan muammo va kamchiliklarni bartaraf etish boʻyicha deputat tomonidan tibbiyot mutasaddilariga tushuncha va tavsiyalar berildi.
Mazkur yo‘nalishdagi ishlar doimiy nazoratga olingan.