Samarqand iqtisodiyot va servis institutida ma’naviy-ma’rifiy tadbir bo‘lib o‘tdi.
🎓 SamISIda “Yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish”, “Jaholatga qarshi ma’rifat” hamda “Korrupsiyaga qarshi birga kurashamiz” mavzularida targ‘ibot-tashviqot tadbiri tashkil etildi.
👤 Tadbirda Xalq deputati Samarqand shahar Kengashi deputati O.Pardayev ishtirok etib, yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Muloqot davomida qonun ustuvorligi, huquqiy madaniyatni yuksaltirish, yoshlarni turli salbiy illatlardan asrash hamda halollik va mas’uliyat tushunchalarining ahamiyati alohida ta’kidlandi.
🛡 Ushbu tadbir yoshlar o‘rtasida jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish, jaholatga qarshi ma’rifat bilan kurashish hamda korrupsiyaga murosasiz munosabatni shakllantirishga xizmat qildi.
📌 Bunday uchrashuvlar yoshlarning ongini yuksaltirish, ularni vatanparvarlik va fuqarolik mas’uliyati ruhida tarbiyalashda muhim ahamiyat kasb etadi.
👤 Tadbirda xalq deputati Samarqand shahar Kengashi deputati O.Pardayev ishtirok etib, yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Muloqot davomida qonun ustuvorligi, huquqiy madaniyatni yuksaltirish, yoshlarni turli salbiy illatlardan asrash hamda halollik va mas’uliyat tushunchalarining ahamiyati alohida ta’kidlandi.