Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Umida Fayziyeva 2025-yilning uchinchi choragi bo‘yicha axborot berdi
2025-yilning uchinchi choragi doirasida xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashidagi "Bo'stonobod" saylov okrugidan saylangan deputat Fayziyeva Umida Baxramovna mahalla fuqarolar yig‘inlari aholisi hamda mahalla yettiligi ishtirokida navbatdagi deputatlik uchrashuvi va axborot yig‘ilishini o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida deputat uchinchi chorakda amalga oshirgan faoliyati yuzasidan saylovchilarga ochiq, samimiy va shaffof tarzda axborot berdi. Xususan, Olmazor tumani Kengashining sessiyalari hamda doimiy komissiyalar yig‘ilishlarida ishtirok etib, ularda tuman miqyosida olib borilayotgan islohotlar, farovonligini oshirishga qaratilgan masalalar muhokama qilingani haqida ma’lumotlar yetkazildi. Qabul qilingan qarorlar ijrosi, ularning joylardagi amaliy natijalari va deputatlik nazorati ustuvor vazifa ekani alohida ta’kidlandi.
Shuningdek, deputat saylovchilar murojaatlari asosida amalga oshirilgan ishlar va erishilgan ijobiy natijalar haqida to‘xtalib o‘tdi.
Bundan tashqari, deputat tashabbusi bilan okrug hududidagi 185-sonli maktabda mavjud kommunal va ta’mirtalab masalalar o‘rganilib
476-DMTT tashkilotida bolalalr uchun kerakli shart-sharoitlar yaratilib berildi. Shuningdek, “Qichqiriq” mahallasida yoshlar uchun sport maydonida zarur ta’mirlash ishlari amalga oshirilmoqda, fuqarolar murojaati ijobiy hal etildi.