Chinoz tumani. "Islomobod mahallasida bandlik va ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar ijrosi o‘rganildi"
🔰Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashi deputati Farxod Ibragimov Islomobod mahalla yettiligi bilan suhbat o‘tkazdi.
♻️Muloqot davomida mahallada faoliyat yuritayotgan hokim yordamchilari ishlarining samaradorligi, xususan, aholini kambag‘allikdan chiqarish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar hamda xotin-qizlar faoli faoliyati atroflicha o‘rganildi.
📝O'rganish jarayonida hokim yordamchilari tomonidan 85 nafar fuqaroning o‘zini o‘zi band qilishi ta’minlangani, aholi bandligini qo‘llab-quvvatlash maqsadida 2 milliard 300 million so‘m miqdorida kredit mablag‘lari ajratilgani ma’lum bo‘ldi.
✅Shuningdek, kredit olgan fuqarolardan D.Teshaboyeva va G.Ismoilovalarning xonadonlariga tashrif buyurib, ajratilgan mablag‘larning maqsadli yo‘naltirilishi hamda ularning natijalari joyida o‘rganib chiqildi.
🔰Mazkur uchrashuv mahallada olib borilayotgan islohotlar samaradorligini oshirish va aholining ijtimoiy-iqtisodiy ahvolini yaxshilashga xizmat qiladi