XALQ DEPUTATLARI MIROBOD TUMAN KENGASHI DEPUTATLARI 4-SEKTORDA SAYYOR QABUL O'TKAZDI
Mahallalarda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish borasidagi ishlarni takomillashtirish, yoshlar tarbiyasiga keksa avlod vakillarini jalb etish, bu borada ularning boy hayotiy tajribalaridan keng foydalanish, nuroniylar va faxriylarning ijtimoiy faolligini oshirish, yoshlar bilan ishlashda mahallalar hamda vakolatli muassasa va tashkilotlar o‘rtasidagi hamkorlikni mustahkamlash maqsadida Mirobod tumanidagi “Chinor” mahalla fuqorolar yig‘inida xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi deputatlari tomonidan faol nuroniylar o‘rtasida “Bir nuroniy o‘n yoshga mas’ul” uchrashuvi tashkil etildi.
Sayyor qabulda 30 dan ortiq murojaatlar tinglandi. Aholini qiynab kelayotgan muammolardan ichki yo‘llarni taʼmirlash, tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanish uchun yer maydonlari, kredit ajratilishi kabi masalalarning yechimi yuzasidan 4-sektor rahbari tomonidan soha masʼullariga takliflar berdi.
Uchrashuv doirasida kotibiyat tomonidan "Chinor" mahalla aholisi uchun yaratilgan sharoitlari bilan tanishdi va idora kutubxonasiga kitoblar jamlanmalarini sovg‘a qildi.