Kun tartibidan: Tumanda investitsiyalarni jalb qilish va investitsiya loyihalarini amalga oshirish, eksport salohiyatini rivojlantirish dasturlari bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, “2023-yil yanvar-may oylari davomida bandlikni ta’minlash maqsadli ko‘rsatkichlarining ijrosi to‘g‘risida” Boyovut tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikni ta’minlash bo‘limi, Tuman obodonlashtirish boshqarmasi boshlig‘i P.Boyjigitovning “2023-yil budjet mablag‘lari hisobidan tuman obodonlashtirish boshqarmasiga olib kelinishi kerak bo‘lgan 1 dona Frontal yuk ortgich texnikasi o‘rniga boshqa turdagi og‘ir yuk tashish texnikasiga almashtirishda amaliy yordam so‘rab qilgan” murojaati to‘g‘risida hamda Davlat kadastrlar palatasi Sirdaryo viloyati Boyovut tumani filiali boshlig‘i (S.Sherboyev)ning tumanda amalga oshirgan ishlari yuzasidan tashkilot rahbarlarining hisobotlari eshitildi.