Куз-қиш мавсумига тайёргарлик бошланмоқда.
Вилоят ҳокими Ш.Қ.Абдураҳмоновнинг ташаббуси билан вилоятда куз ва қиш мавсумига пухта тайёргарлик кўриш долзарб 90 кунлик сафарбарлик эълон қилиниши муносабат билан тузилган махсус ишчи гуруҳи аъзолари ҳамкорлигида жойларда маънавий-маърифий тадбирларни та]сирчан ва самарали усулларда ўтказилишига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Унда халқ депутатлари вилоят (З.Исмоилова, М.Раҳмонова, А.Нурматов), шаҳар (туман) С.Қосимов) кенгаши депутатлари, таниқли ёзувчи, шоирлар, (Фарид Усмон, Сардор Сирожиддин) олимлар, билимли, тажрибали, обрўли, сўзамол маънавият тарғиботчилари иштирок этишмоқдалар.
Ана шундай тадбирлар Андижон шаҳар 5 кичик даҳа ҳудудида жойлашган 41 мактаб, вилоят кўп тармоқли болалар тиббиёт марказида ҳам қизиқарли ва очиқ самимий мулоқат тарзида кўтаринки кайфиятда ўтказилишига эришилди.
Тадбирларни ташкиллаштириш ва самарали ўтказилишида яқиндан кўмакдош бўлган Халқ депутатлари вилоят кенгаши котибияти, вилоят ёзувчилар уюшмаси, вилоят соғлиқни сақлаш ва халқ таълими бошқармаларига ташаккур изҳор қиламиз.