“Ishsizlikdan holi hudud”
Joriy yilning 31-may kuni viloyat hokimining topshirig'iga binoan viloyat boʻyicha 330 ta mahallaga viloyat hamda tuman (shahar) darajasidagi barcha rahbarlar, mahalla yettiligi hamda viloyat hamda tuman (shahar) Kengash deputatlari  viloyatni  “Ishsizlikdan holi hudud”ga aylantirish bo'yicha vazifalar belgilab berildi. Shu munosabat bilan Viloyat Kengashi raisi  hamda tuman Kengashi raisining  qat'iy topshirig'iga asosanNurota  tuman Kengashi deputati T.Rajabov Amir Temur mahallasiga chiqqan holda mahalla yettiligi bilan hamkorlikda mahallani ishsizlikdan holi hududga aylantirish chora tadbirlari o'tkazmoqda.
Hozirgi kunda Amir Temur mahallasidan 36 nafar ishsiz bo'lib ularning 12 nafari doimiy ish bilan ta'minlandi. Qolgan 24 nafar ishsizlarning banligini ta'minlash masalasi ko'rib chiqilmoqda.