Mas’ullar ko‘targan masalalar doimiy komissiyada muhokama qilindi
Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha va Agrar, qurilish, kommunal sohalar, ekologiya, sanoat va transport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalari yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2026-yil 5-fevraldagi “2026-yilda hududlarni yangicha yondashuvlar asosida rivojlantirish orqali aholi daromadini oshirish, barqaror ish o‘rinlarini yaratish hamda kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-49-son qarorining ijrosini ta’minlash to‘g‘risidagi masala Xalq deputatlari Paxtachi tumani Kengashining doimiy komissiya yig‘ilishida muhokama qilindi. Muhokamadagi masalalar yuzasidan tuman hokimi o‘rinbosarlari va tegishli tashkilotlar rahbarlari o‘z reja, dasturlarini taqdimot qilishdi. Muhokamada doimiy komissiya a’zolari, O‘zbekiston Respublikasi Milliy bank vakili ishtirok etdilar. Kun tartibidagi masala muhokamadan so‘ng navbatdagi sessiyaga kiritilishga tavsiya etildi.