OʻzLiDePning “Ishbilarmon ayol” loyihasi doirasida mahallalarda tadbirkor xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash tadbirlari davom etmoqda. Loyiha ishtirokchisi Quvurboshi MFYda istiqomat qiluvchi Feruza Rasulova kasanachilik bilan shugʻullanadi. Uning tadbirkorlik faoliyati mahallada nafaqat ish oʻrinlari yaratishga, balki xotin-qizlarni tadbirkorlikka qiziqtirish va ularning ijtimoiy faolligini oshirishga ham xizmat qilmoqda. Feruza Rasulova amaliy ishlari bilan mahalladagi ayollarni bandligini taʼminlashga hissa qoʻshmoqda. Hududdan saylangan tuman Kengashi deputati R.Xolboboyev va OʻzLiDeP tuman Kengashi apparat xodimi D.Mamatqulovalar loyiha ishtirokchisi F.Rasulovaga imtiyozli kredit olish, mikro loyihalarni amalga oshirish orqali beriladigan imtiyozlar haqida batafsil tushuntirib oʻtishdi.