DASTUR IJROSI DEPUTAT NAZORATIDA
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-sentabrdagi "Kambag'allidan farovonlik sari dasturini amalga oshirish bo'yicha birinchi navbatdagi chora-tadbirlar to'g'risida"gi PQ-330-sonli hamda Xalq deputatlari Buxoro viloyati Kengashining 2024-yil 26-dekabr kunidagi VII-4-023-2-0-K/24-sonli va tuman Kengashining VII-5-023-2-33-K/24-sonli qarorlariga asosan tuman Kengashi deputati M.Xalimov Vobkent tumanidagi “Shirin” mahalla fuqarolar yig‘inida bo’lib, dastur doirasida o’rganishlar olib bordi. Tumandagi “Shirin” mahalla fuqarolar yig‘ini Chorbog’kent va Shirin qishloqlarining sug‘orish tarmoqlarini betonlash ishlari amalga oshirilmoqda.
📌Elektr ta’minotini yaxshilash bo‘yicha hozirgi kunda mahallada 2 ta transformator punktlari o‘rnatildi hamda 100 dona elektr tayanchlarni o‘rnatish ishlari amalga oshirildi.