Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati Nurmanova Moxichexra Norboyevna ham o'z saylovchilari bilan uchrashdi. Uchrashuvda deputat tomonidan amalga oshirilgan ishlarga to'xtalib o'tildi hamda kelgusidagi rejalar to'g'risida saylovchilarga axborot berildi.
Tuman deputatlari, o'z hududidagi xalq vakillari sifatida, jamiyatning siyosiy hayotida muhim rol o'ynaydi. Ular nafaqat tuman darajasida qarorlarni qabul qilishda ishtirok etadilar, balki saylovchilari bilan doimiy muloqotda bo'lishi, ularning huquqlarini himoya qilishi va ularni qonunchilikdagi o'zgarishlardan xabardor etishi kerak. Tuman deputatlari uchun saylovchilarga axborot berish mas'uliyatli va muhim vazifadir.
Shu jumladan Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashi deputati Nurmanova Moxichexra Norboyevna ham o'z saylovchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda deputat tomonidan amalga oshirilgan ishlarga to'xtalib o'tildi hamda kelgusidagi rejalar to'g'risida saylovchilarga axborot berildi.