Xalq deputatlari Koson tuman Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Sessiyada O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-sonli hamda 2021-yil 6-iyuldagi PF-6257-sonli Farmonlari va shu kundagi PQ-5177-sonli qarori ijrosi yuzasidan Kengashning korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya qarori muhokamasi to‘g‘risidagi masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 03-fevraldagi “Qashqadaryo viloyatini 2024-2025 yillarda Kompleks ijtimoiyiqtisodiy rivojlantirish va aholi turmush darajasini
yanada yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-44-sonli xamda 2023-yil 14-dekabrdagi “Qashqadaryo viloyatini 2024-2025-yillarda
kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-389-sonli qarorlari ijrosi yuzasidan mas’ullarning hisobotlari tinglandi.
Shuningdek, kun tartibidagi qator masalalar yuzasidan tegishli mas'ullarning hisobot, axborotlari va takliflari tinglanib, masalalar atroflicha muhokama qilinib, Xalq deputatlari tuman Kengashining tegishli qarorlari qabul qilindi.