Odam savdosiga qarshi kurashish oyligi
Xalq deputatlari Bekobod shahar Kengashi deputati, Kengashning "Adolat" SDP deputatlik guruhi a’zosi U.Mirzakalonov tomonidan Bekobod shahar politexnikumida 2025-yilning iyul oyi "Adolat" SDP Siyosiy Kengashi tomonidan “Odam savdosiga qarshi kurashish oyligi” deb e’lon qilinishi munosabati bilan davra suhbati bo‘lib o‘tdi. Davra suhbatida ayrim fuqarolarimiz xorijiy davlatlarga ishlash maqsadida borishda hech qanday ma’lumotga ega bo‘lmasdan chetga chiqishi oqibatida aldanib qolayotganligi va natijada odam savdosi jinoyatlari yildan yilga oshib borayotganligi hamda bu xavf-xatardan hamma ogoh bo‘lishi kerakligi ta’kidlandi. Ushbu masala bo‘yicha mas’ul idoralar orqali hujjatlar lozim darajada rasmiylashtirilgandan so‘ng chetga chiqishlari kerakligi haqida tushintirish berib o‘tildi. Shuningdek, uchrashuv davomida yig‘ilganlarning barcha
savollariga atroflicha javob qaytarildi.