Doimiy komissiya yigʻilishi boʻlib oʻtdi
Bugun, 7-iyul kuni Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 20-dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o‘sish va aholi bandligini ta’minlashning yangi
tizimini yo‘lga qo‘yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va mas’uliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-223-son Farmoni ijrosi yuzasidan joriy yil ikkinchi chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
🔹 Bo‘stonliq tumanida 2025-yilda “Kambag‘allikdan farovonlik sari” dasturi doirasida tanlangan mahallalarda aholi turmush tarzini yaxshilash bo‘yicha joriy yil ikkinchi chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
🔹Bo‘stonliq tumanida “Ochiq budjet” axborot portali orqali jamoatchilik fikri asosida eng ko‘p ovoz to‘plab g‘olib bo‘lgan loyihalar bo‘yicha 2025-yil ikkinchi chorak yakuniga bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida mas'ullarning hisobotlari tinglandi.