Nazarxon ovulining ijtimoiy-iqtisodiy rivoji mas'ullar diqqat markazida
Amudaryo tumanida joylashgan Nazarxon ovulini har tomonlama rivojlantirish, aholining turmush farovonligini oshirish hamda mavjud muammolarga joyida yechim topish maqsadida keng ko‘lamli o‘rganish ishlari amalga oshirildi.
Unga barcha sohalar – prokuratura, sog‘liqni saqlash, ta’lim, ichki ishlar, mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash, xalq deputatlari Amudaryo tuman Kengashi deputatlari, infratuzilma, qishloq xo‘jaligi, elektr va ichimlik suvi ta’minoti kabi yo‘nalishlar bo‘yicha barcha mas’ul rahbarlar jalb etildi.
Dastlab, ovul fuqarolar yig‘ini binosida fuqarolar murojaatlari uchun ochiq qabul tashkil etildi. Unda Nazarxon aholisini qiynayotgan muammolar, jumladan, ichimlik suvi ta’minoti, yo‘llarning holati, tibbiy xizmat ko‘rsatish sifati, maktab va bog‘chalar faoliyati kabi masalalar yuzasidan ochiq muloqot bo‘lib o‘tdi.