O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rahbarligida o‘tkazilgan IV Toshkent xalqaro investisiya forumi va Xorijiy investorlar kengashining yig‘ilishi mamlakatda keng ko‘lamli iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish, investisiya muhitini yaxshilash va xususiy sektorning rolini faollashtirishga qaratilgan muhim tadbirlardir.
Navoiy shahri xalqining vakillari sifatida biz ham ushbu jarayonlarda faol ishtirok etishimiz va mahalliy loyihalarga xorijiy investisiyalarni jalb qilish bo‘yicha sa’y-harakatlarimizni kuchaytirishimiz kerak. Ayniqsa, sanoat, “yashil” energetika, raqamlashtirish va ta’lim kabi sohalardagi imkoniyatlardan samarali foydalanish muhimdir.
Navoiy shahrining strategik joylashuvi va mavjud infratuzilmasi hududni xorijiy investorlar uchun jozibali zonaga aylantirish uchun barcha shart-sharoitlarni yaratadi. Biz, mahalliy Kengash deputatlari davlat siyosatini amalga oshirishga, joylardagi tashabbuslarni qo‘llab-quvvatlashga va fuqarolar manfaatlarini himoya qilishga faol ko‘maklashishga tayyormiz.