Xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashiga 21-"Eskiqishloq" saylov okrugidan saylangan deputat X.Mamaniyozov tomonidan tumandagi "Qorayog'och" va "Eskiqishloq" mahallalarida saylovchilar bilan uchrashib, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Kengashining “Hududlarni rivojlantirish hamda aholi muammolarini hal etishda mahalliy Kengashlar deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yanada kuchaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 2025-yil 14-yanvarda qabul qilingan KQ-35-sonli qarorining mazmun mohiyati yuzasidan davra suhbati tashkil etildi.
Suhbat davomida mahalladagi ijtimoiy himoyaga muhtoj fuqorolarni hаr tomonlama qo‘llab-quvvatlash, bilim va ko‘nikmalarni egallashda ularga ko‘maklashish, ularni bandligini ta'minlash, oilaviy va xususiy tadbirkorlikka keng jalb etish, shuningdek mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va "Mahalla yettiligi"ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish sxemasi va ularning o‘zaro hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilinib, mahalladagi infratuzulmaviy muommolarning yechimi yuzasidan tegishli tashkilotlarga deputatlik so'[rovlari chiqarildi.