OLIY MAJLIS SENAT KOMISSIYASI MUHOKAMA MAJLISIDA MIROBOD TUMANIDAN VAKILI ISHTIROK ETDI
Tadbirda Senat aʼzolari, Korrupsiyaga qarshi kurashish hududiy Kengashlari aʼzolari, xalq deputatlari Mirobod tuman Kengash deputati A.Karimov, F.Muxitdinovalar, ekspertlar, viloyat hokimliklari, huquqni muhofaza qiluvchi organlar, davlat organlari va tashkilotlari rahbarlari, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ichki nazorat tuzilmasi masʼul xodimlari hamda ommaviy axborot vositalari vakillari ishtirok etdi.
Taʼkidlanganidek, so‘nggi yillarda mamlakatimizda korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish bo‘yicha normativ-huquqiy baza hamda tizim shakllantirilib, davlat xizmatlari ko‘rsatishni raqamlashtirish orqali inson omili minimal darajaga kamaytirildi. Davlat organlari va tashkilotlari faoliyatining ochiqligini taʼminlash bo‘yicha ijobiy yutuqlarga erishildi.
Joriy yilda “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonun qabul qilinishi korrupsiyaviy omillarni o‘z vaqtida aniqlash va bartaraf etishning muhim mexanizmlarini belgilab berdi.
Mazkur Qonunning amaliyotga joriy etilishini taʼminlash maqsadida qabul qilingan Prezidentning “Manfaatlar to‘qnashuvi to‘g‘risida”gi Qonuni ijrosini samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi qarori bilan davlat organlari va tashkilotlari zimmasiga bir qator vazifalar yuklatildi.
Ushbu vazifalarning ijro etilishi yuzasidan mutasaddi vazirlik va idoralarning axborotini qo‘mita majlislarida eshitish belgilangan.