III CHAQIRIQ XALQ DEPUTATLARI YAKKASAROY TUMANI KENGASHINING 3-SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI.
Sessiya ishida deputatlar
- Yakkasaroy tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari-tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i tomonidan 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʻgʻrisida;
- Yakkasaroy tumanida 2024-yilda investitsiya, eksport va xalqaro hamkorlik yoʻnalishlari boʻyicha amalga oshirilgan ishlar hamda 2025-yildagi ustuvor vazifalar toʻgʻrisida;
- Yakkasaroy tumani hokimligi yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha majmuasi tomonidan 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʻgʻrisida;
- Yakkasaroy tumanidagi xotin-qizlarni “Ayollar daftari”dan chiqarish toʻgʻrisidagi hamda Yakkasaroy tumani Oila va xotin-qizlar boʻlimi tomonidan 2024-yil davomida amalga oshirilgan ishlar toʻgʻrisida ;
- Yakkasaroy tumani mahalliy byudjetining 2024-yildagi qoʻshimcha manbalarini xarajatlarga yoʻnaltirish toʻgʻrisida;
- Xalq deputatlari Yakkasaroy tuman Kengashi deputatlari va kotibiyati xodimlarining xorijiy mamlakatlarga chiqishi bilan bog‘liq munosabatlarni tartibga solish to‘g‘risidagi masalalar ko‘rildi.