Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashining Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari, Korrupsiyaga qarshi kurashish va xavfsizlik masalalari, Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari hamda Agrar, suv xo‘jaligi va ekologiya masalalari bo‘yicha doimiy komissiyalarining qo‘shma yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibidagi masala, Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashining ish-rejasi, har bir doimiy komissiyalarining 2025-yilda amalga oshirilgan ishlari va 2026-yilda belgilangan ish-rejalari hamda deputatlar reytingi va deputatlarni moddiy va ma’naviy rag‘batlantirish bo‘yicha partiya raxbarlarining takliflari ham ko'rib chiqildi.
Doimiy komissiya yig‘ilishida ko‘rilgan masala yuzasidan fikr mulohazalar eshitilib, o‘z fikrlari va takliflarini bildirdilar yig‘ilish so‘ngida kun tartibidagi masalalar yuzasidan Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashining navbatdagi sessiya kun tartibiga kiritilish bo‘yicha tegishli qaror qabul qilindi.