Халық депутатлары Шымбай районлық Кеңесиниң жетписинши сессиясы
Ta’limning ilk bosqichi bo‘lgan maktabgacha ta’lim tizimi deputat nazoratida
Ta’limning ilk bosqichi bo‘lgan maktabgacha ta’lim tizimi kelajak avlod kamolotining poydevori desak, mubolag‘a bo‘lmaydi. tumanda ta’lim-tarbiya jarayoni ustidan samarali davlat va jamoatchilik nazoratini o‘rnatish maqsadida.
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati M.Umirova tumanidagi maktabgacha ta’lim muassasalaridagi ahvol bilan tanishish, jajji bolajonlarga hukumatimiz tomonidan yaratilayotgan imkoniyatlar va shart-sharoitlar ta’lim muassasalarida qay darajada ijro qilinayotgani bilan qiziqib tumandagi “Ko‘ktepa” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan 25-sonli maktabgacha ta’lim muassasasida bo‘lishdi.
Deputatlar maktabgacha ta’lim tashkilotida bolalarning hayotini muhofaza qilish va sog‘lig‘ini mustahkamlash maktabgacha ta’lim tashkilotining pedagog va tibbiyot xodimlarining malakasi hamda bolalarga yaratilgan shart-sharoitlar bilan tanishdilar.