Аҳоли мурожаатларини ижроси –депутат фаолиятига тутилган кўзгудир. Кўпчиликни ташвишга солаётган муаммоларга партиявий воситалар билан ечим топаётган ,эл дардини ўз дарди ,деб билган халқ ноиблари сайловчилар ишончини қозона олишади. Халқ депутатлари Гулистон шаҳар Кенгаши депутати Б. Норматов ва “Адолат”СДП Гулистон шаҳар Кенгаши раиси Ш.Умурзоқова хамкорликда Гулистон шаҳар “Бўстон”МФЙ да маҳалла еттилиги ,фуқоролар билан учрашиб худдудаги мавжуд муаммолар юзасидан ўрганиш олиб борилди. Гулистон шаҳар 2-умумтаълим мактабида бўлиниб синф хоналарида иситиш тизими ва дарс жараёнлари билан танишилди,мактаб директори томонидан ўқувчилар сони ошиб кетганлиги сабабли қўшимча бинога эхтиёж борлиги маълум қилинди,10-ДМТМ хам тарбияланувчиларга яратилган шароитлар кўздан кечирилиб керакли тавсиялар берилди.