Xalq deputatlari Sho'rchi tumani Kengashining Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
2025-yil 14-yanvar kuni Xalq deputatlari Sho‘rchi tuman Kengashining navbatdagi yettinchi chaqiriq IV-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan Ijtimoiy soha, yoshlar siyosati, madaniyat va sport masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi hamda O‘zbekiston XDP deputatlik guruhining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda tuman Kengashi rahbari O.Mamashukurov, doimiy komissiyalarning raislari va XDP deputatlik guruhi a’zolari ishtirok etishdi.
Kun tartibida tumanida 2024-2025-yillarda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik borasida amalga oshirilgan ishlar bo‘yicha tuman Elektr tarmoqlari korxonasi rahbari O‘.Yuldashev, “Sho‘rchitumangaz” gaz ta’minoti bo‘limi boshlig‘i A.Tursunov, “Surxondaryo suv ta’minoti” AJ tuman bo‘limi boshlig‘i A.Xo‘jakeldiyevlarning hisobotlari hamda tuman maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i Z.Jo‘rayevning 2024-yil mobaynida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risidagi hisobotlari eshitildi.