✅Joriy yilning 25-yanvar kuni Nurafshon shahardagi "Navro'z" mahallasida aholi o'rtasida ochiq muloqot tashkil qilindi. Ushbu ochiq muloqatda Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashining 2-okrug O’zXDP deputati Nam Liana Sergeyevna hamda O'zbekiston XDP Nurafshon shahar Kengashi raisi Abduqahhorova Zulayho Shorobidin qizi ishtirok etdi.
🔗Mazkur muloqotda "Deputat mahallada" shiori ostida mahalla deputat saylovchilari bilan uchrashib, ularni qiynab kelayotgan muammolari yuzasidan fuqarolar o'rtasida sayyor qabul o'tkazdi. Qabulda aholi tomonidan bildirilgan taklif va muammolar tinglandi va yechimi yuzasidan tegishli tegishli tashkilot rahbarlariga deputatlik so'rovi yuborish bo'yicha belgilab olindi.
Shuningdek, Xalq demokratik partiyasidan saylangan deputat Nam Liana Sergeyevna haftaning juma kunlari mahalla fuqarolar yig'ini binosida aholini murojaatlari yuzasidan doimiy qabul o'tkazilishi to'g'risida kelishib olindi.