Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchii sessiyasi o‘tkazildi.
24-yanvar kuni Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashining yettinchi chaqiriq beshinchi sessiyasi boʻlib o'tdi. Sessiyada O'zbekiston Respublikasi Prezidentinnig Jizzax shahridagi Xalq qabulxonasi, shahar prokuraturasi, shahar ichki ishlar boshqarmasi, Majburiy ijro byurosi Jizzax shahar bo'limining 2024-yil davomidagi faoliyatiga oid hisobotlar tinglandi.Sessiyada 2025 yilda Jizzax shahrini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi, shahar maktabgacha va maktab ta'limi tasarrufidagi umumiy o'rta ta'lim maktablarini rivojlantirish, uslubiy yordam berish, monitoring qilish hamda istiqbolini rejalashtirish Kengashini tashkil etish, shahar byudjetining qo'shimcha manbalaridan foydalanish hamda Xalq deputatlari shahar Kengashining 2024-yilda qabul qilingan ayrim qarorlariga oʻzgartirish va qo'shimchalar kiritish to'g'risidagi masalalar ko'rib chiqildi.Sessiyaga Xalq deputatlari Jizzax shahar Kengashi raisi, shahar hokimi Komil Xolmurodov boshchilik qildi.