Uchrashuvlar davom etmoqda
Jalaquduq tuman Tadbirkorlar palatasi majlislar zalida O`zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senatining
Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo`mitasi raisi ALIMOV RAVSHANBEK AZADBEKOVICH Jalaquduq, Xo`jaobod, Qo`rg`ontepa, Buloqboshi tumanlari va
Xonobod shaxridan tashrif buyurgan deputatlar vakillari, tuman yoshlari va targ`ibotchilari ishtirokida Oliy Majlis Senatining 58-yalpi majlisida ko`rilgan Qonun loyihalari yuzasidan muloqot tadbiri o`tkazdi. Tadbirda Kreativ iqtisodiyot to`g`risidagi, Qishloq xo`jaligi kooperativi to`g`rsidagi, Temir yo`l, transport to`g`risidagi hamda O`zbekiston, Qirg`iziston, Tojikiston, Turkmaniston va Qozog`iston respublikalari o`rtasida yoshlar siyosatining umumiy yo`nalishlari to`g`risidagi Bitimni ratifikatsiya qilish to`g`risidagi maqullangan Qonun loyihalari xaqida ma`lumotlar berdi. Muzokaralarga chiqqan tuman Kengashi deputati
O.Nosirov, targ`ibotchi M.Bo`taboevlar
qonunlar loyihalari yuzasidan munosabat bildirdilar.
Uchrashuv qizg`in savol-javob va munozaralar bilan yuqori saviyada o`tkazildi.