Xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi yigirma to'rtinchi sessiyasi 29-dekabr kuni viloyat hokimligining majlislar zalida o‘tkazildi.
🤩
Sessiya kun tartibida quyidagi 5 ta masala koʻrib chiqildi:
✍️Samarqand viloyatining 2026 yilgi mahalliy budjetini tasdiqlash to‘g‘risida.
✍️Samarqand viloyatining 2026 yilda jismoniy shaxslarning mol-mulk solig‘i bo‘yicha o‘rnatilgan soliq stavkalariga kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlarni, mol-mulkni ijaraga beruvchi jismoniy va yuridik shaxslarning ijara to‘lovini eng kam stavkalarining oshiruvchi koeffitsiyentlarini va Qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallangan yerlar uchun belgilangan stavkaga kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlarni tasdiqlash to‘g‘risida.
✍️O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalari hamda ularda qurilgan binolar va inshootlarga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish to‘g‘risida .
✍️ 2026 yilda Samarqand viloyatini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi to‘g‘risida .
✍️Viloyatda “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, xizmat va qishloq xo‘jaligi sohalarida amalga oshiriladigan drayver loyihalar bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqish va ma’qullash haqida.