Xalq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi yigirma to'rtinchi sessiyasi 29-dekabr kuni o‘tkaziladi
alq deputatlari viloyat Kengashining navbatdagi yigirma to'rtinchi sessiyasi 29-dekabr kuni o‘tkaziladi
⭐️ Bu haqda xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashi raisi Sh.Negmatovning bugun, 26-dekabrda qabul qilgan "Xalq deputatlari viloyat Kengashining yettinchi chaqiriq, yigirma to'rtinchi sessiyasini chaqirish to‘g‘risida"gi Farmoyishida ma’lum qilindi.
- Samarqand viloyatining 2026-yilgi mahalliy byudjetini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Xalq deputatlari Samarqand viloyati Kengashining 2024-yil 26-dekabrdagi “Samarqand viloyatining 2025-yilgi mahalliy byudjetini tasdiqlash to‘g‘risida”gi VII-5-025-7-0-K/24-son qaroriga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida;
- Samarqand viloyatining 2026-yilda jismoniy shaxslarning mol-mulk solig‘i bo‘yicha o‘rnatilgan soliq stavkalariga kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlarni, mol-mulkni ijaraga beruvchi jismoniy va yuridik shaxslarning ijara to‘lovini eng kam stavkalarining oshiruvchi koeffitsiyentlarini va Qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallangan yerlar uchun belgilangan stavkaga kamaytiruvchi va oshiruvchi koeffitsiyentlarni tasdiqlash to‘g‘risida;
- Samarqand viloyatini 2026-yilda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Samarqand viloyatida “Zarbdor tajribasi” asosida sanoat, xizmat va qishloq xo‘jaligi sohalarida amalga oshiriladigan drayver loyihalar bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqish va ma’qullash haqida.