Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashiga 17-Xurriyat saylov okrugidan saylangan deputat Niyozov Nuritdin Sirojovich tashabbusi bilan shahardagi barcha Mahalla fuqarolar yig‘inlari raislari bilan hamkorlikda Mahalla faollari uchun uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvning asosiy mavzusi oilaviy ajrimlarni oldini olish masalalari hamda "Nikoh shartnomasi"ning huquqiy ahamiyati bo‘ldi. Deputat S.N.Niyozov tadbir davomida ishtirokchilarga oila mustahkamligini ta’minlash, nizolarning oldini olish mexanizmlari va nikoh shartnomasining qonunchilikdagi o‘rni yuzasidan huquqiy tushunchalar va tavsiyalar berdi.
Ushbu tadbir mahallalarda oilaviy qadriyatlarni mustahkamlash va huquqiy madaniyatni oshirishga qaratilgan amaliy qadam bo‘ldi.
/ Telegram (https://t.me/Nurafshon_XDK) /Instagram (https://www.instagram.com/xalq_deputatlari_nurafshon_sh?igsh=d214Y24wcWt6OWI5) /Facebook/ (https://www.facebook.com/profile.php?id=61554190746410&mibextid=ZbWKwL)