Xalq deputatlari Nurafshon shahar Kengashiga 18-Taraqqiyot saylov okrugidan saylangan deputat Tursunbayev Alim Samatovich maktablarda jismoniy tarbiya va sportni rivojlantirishga qaratilgan doimiy e’tibor doirasida 48-umumta’lim maktabiga amaliy tashrif buyurdi. Tashrifning asosiy maqsadi maktab sport zali va undagi mavjud sport anjomlarining joriy holatini chuqur o‘rganishdan iborat bo‘ldi.
O‘rganish Jarayoni Tafsilotlari:
Sport anjomlari va jihozlarining (to‘plar, gimnastika snaryadlari, himoya vositalari va boshqalar) bilan ta’minlanganlik darajasi alohida o‘rganildi.
Eng muhim jihat sifatida, sport jihozlarining texnik holati va xavfsizlik talablariga mosligi ko‘zdan kechirildi. Xususan, eskirgan, nosoz yoki xavf tug‘dirishi mumkin bo‘lgan anjomlar ro‘yxati shakllantirildi.
Deputat mas’ul tashkilotlar bilan hamkorlikda sport jihozlarini yangilash, nosoz qismlarni ta’mirlash hamda sport zalidan darslarda to‘liq foydalanishni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha tegishli choralar ko'rilishi kerakligi takidladi.