Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining yangi bosqichi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga Murojaatnomasida Yangi O‘zbekistonning 2026-yilda va istiboldagi taraqqiyot yo‘lida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor maqsadlar va vazifalar belgilab berildi.
Murojaatnomadagi o‘tgan yillar sarhisobi bu shunchaki raqamlar emas, balki mamlakatimizning izchil rivojlanib borayotganligi va xalqimiz hayotidagi ulkan ijobiy o‘zgarishlarning dalillaridir.
Darhaqiqat, jahon hamjamiyati Yangi O‘zbekistonni tinchliksevar va taraqqiyparvar davlat sifatida tobora kuchli e’tirof etmoqda hamda “Inson qadri” uchun tamoyili jamiyatimizda qat’iy qaror topmoqda.
Davlatimiz rahbari tomonidan 2026-yilning “Mahallani rivojlantirish va jamiyatni yuksaltirish yili" mahalla va jamiyatning barcha sohalarida yangi taraqqiyoti davri boshlanganligidan dalolat beradi.
Biz xalq vakillari ham yangi yilda Murojaatnomada belgilangan maqsad va vazifalarni amalga oshirishda ilg‘or saflarda bo‘lishni o‘z burchimiz deb bilamiz. Vatan va xalq taqdiriga daxdorlik tuyg‘usi bilan yashash esa oliy baxtdir.