Yoshlar bilan ochiq muloqot: deputat 37-sonli jazoni ijro etish maxsus muassasasi yosh xodimlari bilan uchrashuv o‘tkazdi
Xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashi deputati F. Xolmuratova tuman hududidagi 37-jazoni ijro etish muassasasining faol yosh xodimlari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Tadbirning asosiy maqsadi — yoshlarning fikr va takliflarini eshitish, ularni qizi quartertirgan masalalarga yechim topish va ularning tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashdan iborat bo‘ldi.
Muloqot davomida deputat yoshlarning murojaatlarini diqqat bilan tinglab, ko‘tarilgan masalalar bo‘yicha joyida batafsil tushuntirishlar berdi. Shuningdek, yurtimizda yoshlar uchun yaratilayotgan yangi imkoniyatlar, qo‘llab-quvvatlash dasturlari va istiqboldagi rejalar haqida ham atroflicha ma’lumotlar taqdim etildi.
Muloqot samimiy va o‘zaro fikr almashuv ruhida o‘tdi. Yoshlar tomonidan bildirilgan takliflar kelgusida tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda ko‘rib chiqilishi belgilandi.