CHINOZ TUMANI. DOIMIY KOMISSIYANING MAJLISI O‘TKAZILDI.
Majlis kun tartibidan o‘rin olgan masala Chinoz tumanida 2025-yil birinchi mavsum tashabbusli byudjet jarayonida “Ochiq byudjet” axborot portali orqali jamoatchilik fikri asosida eng ko‘p ovoz to‘plab g‘olib bo‘lgan takliflarga “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasidan” mablag‘lar ajratish to‘g‘risida., tuman Iqtisodiyot va Moliya bo‘limi bosh mutaxassisi J.Soipovning hisoboti eshitildi.
Kun tartibidagi masala muhokamasida deputatlar A.Baxramov, O.Dadajonovlar so‘zga chiqib, o‘zlarining savol, taklif va fikr-mulohazalarini bildirib o‘tdilar.
Doimiy komissiya majlisi yakunida kun tartibidagi masala bo‘yicha bildirilgan takliflar va fikr-mulohazalarni inobatga olib, Xalq deputatlari Chinoz tumani Kengashining navbardagi sessiyasi kun tartibiga kiritish to‘g‘risida xulosa qilindi hamda tegishli hujjatlar qabul qilindi.