Маҳалла еттилиги бўйича маҳаллалардаги муоммолар ўрганилди
Халк депутатлари Гулистон Шахар Кенгаши 1-Маданият сайлов округидан депутат М.Бекташева Маданият МФЙ еттилиги ва сайловчилар Билан учрашув утказди.
Ўзбекистан Республиками Олий Мажлиси Сенати Кенгашининг 2025-йил 14-январдаги "Худудларни ривожлантири хамда ахолини муаммоларини хал этишда халк депутатлари махаллий Кенгашлари депутатлари ва сенаторларнинг " Махалла еттилиги" Билан узаро хамкорлигини йулга куйиш чора-тадбирлари тугрисида"ги КК-35-V-сонли карорининг сайлов округида ижросини таьминлаш максадида махаллада мавжуд муаммолар айникса " Аёллар дафтари"да турган хотин- кизлар билан ишлаш холати, ишсиз фуқаролар сони 40 нафар, 2025-йил январда 3та кредит берилган,мигрант фукаролар сони 27 нафар булиб шулардан 5 нафари кайтиб келганлар аниқланди. Аниқланган муаммолар юзасидан тегишли тушунчалар берилди.