Deputatning saylovchilar bilan uchrashuvi
Deputatning saylovchilar bilan uchrashuvi.
Xalq deputatlari Bag‘dod tumani Kengashining 3-Olchin saylov okrugi deputati A.Ubaydullayev o‘z saylangan hududi, Cho‘lyunus mahallasi aholisi bilan navbatdagi uchrashuvni o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida saylovchilar tomonidan mahallalarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha muammo va takliflari eshitdi va kelgusida bajariladigan ishlar belgilab olindi. Uchrashuv davomida fuqaro tomonidan uy joyini ta’mirlashda amaliy yordam so‘rab qilgan murojaati joyiga chiqib ‘rganilib ijobiy hal etildi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Bag‘dod tumanida ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazorat o‘rnatish maqsadida, mahallada dasturlarga kiritilgan loyihalar joyiga chiqib o‘rganildi. O‘rganish natijalri yuzasidan loyihalarni o‘z vaqtida ishga tushirish bo‘yicha tegishli mas’ullarga ko‘rsatmalar berildi.