Xalq deputatlari Sherobod tumani Kengashining alq deputatlari Sherobod tumani Kengashi 4-Uch yog‘och – Qarabog‘ saylov okrugi deputati, K. Xashimov tomonidan 35-umum ta’lim maktabida deputatlik nazorati tadbiri amalga oshirildi.
Tashrif davomida ta’lim muassasasining 2025–2026-o‘quv yilining kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish jarayonlari, o‘quvchilarning darslarda muntazam ishtirok etishi, o‘quv
binolarining holati hamda mavjud infratuzilma ko‘zdan kechirildi.
Deputat tomonidan ta’lim jarayonining uzluksiz va sifatli tashkil etilishi, o‘quvchilar uchun xavfsiz va qulay sharoitlar yaratish, isitish tizimlarini to‘liq tayyor holga keltirish va mavjud kamchiliklarni bartaraf etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli tavsiyalar va topshiriqlar berildi.
Uchrashuv davomida maktab ma’muriyati bilan ochiq muloqot o‘tkazilib, muassasada ta’lim sifati va o‘quvchilar uchun yaratilayotgan sharoitlarni yanada yaxshilashga qaratilgan
chora-tadbirlar belgilab olindi.