Xalq deputatlari Kogon shahar Kengashi deputati D.Adizova, IIO FMB 1-son IIB HPB boshlig‘i, kapitan Umid Bo‘riyev hamda katta leytenant Nazira Sadullayevalar oʻz ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.
Pedagogik mahorat markazida Buxoro shahar ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi bilan hamkorlikda “Korrupsiya–millat kelajagiga tahdid” mavzusida oʻquv-seminar boʻlib o'tdi.
✍️ Tadbirda Xalq deputatlari Kogon shahar Kengashi deputati D.Adizova, IIO FMB 1-son IIB HPB boshlig‘i, kapitan Umid Bo‘riyev hamda katta leytenant Nazira Sadullayevalar oʻz ma’ruzalari bilan ishtirok etishdi.
✅ Ma’ruzachilar korrupsiyaning jamiyat rivojiga eng katta putur yetkazuvchi illat ekanligini, uning davlat boshqaruvi va iqtisodiy sohada adolatsizlikni kuchaytirib, xalq xo‘jaligining barcha tizimini izdan chiqarishini ta'kidladilar.
✅ Shuningdek, korrupsiyaga doir jinoyatlar va ularning oqibatlari yuzasidan huquqiy tushuntirishlar berildi.