Xalq deputatlari Termiz shahar Kengashiga 4-“Bo‘ston” saylov okrugidan saylangan deputat G.Abramatova hamda kotibiyati xodimlarining vazifalar taqsimotiga asosan deputatlar bilan hamkorlikda ishlash grafigi ijrosini ta'minlash maqsadida, deputat o‘z saylov okrugidagi "Jayhun" MFYsidagi yettilik faoliyati o'rgandi hamda mahallada olib borilyotgan obodonchilik ishlar bilan tanishdi.
📝 Deputat o‘z faoliyatini mahalliy Kengash deputatlari uchun belgilangan "24 ta eng muhim yo‘nalish" asosida tashkil etdi. O‘rganish davomida "mahalla yettiligi" bilan birgalikda hududdagi dolzarb masalalar muhokama qilindi:
🥖 Mahalladagi nonvoyxona va savdo shoxobchalari faoliyati bilan tanishildi. Aholi uchun kundalik ehtiyoj mahsulotlari, xususan, nonning sifati va narx-navosi e’tibor markazida bo‘ldi. Kichik biznes vakillarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha muloqot o‘tkazildi.
🌳 Ko‘p qavatli uylar atrofini ko‘kalamzorlashtirish, daraxtlarga shakl berish va hududning tozaligini saqlash bo‘yicha olib borilayotgan ishlar nazorat qilindi. Mahalla faollari va bog‘bonlar bilan hududni yashil hududga aylantirish rejalari kelishib olindi.
🛠 Ko‘p qavatli uylar oldidagi yo‘laklarni betonlash va ta’mirlash ishlarining sifati nazoratga olindi. Boshqaruv servis kompaniyalari tomonidan aholiga yaratilayotgan qulayliklar deputatlik nazorati ostida o‘rganildi.