"Tumandagi ichki yo‘llarni ta'mirlash kichik dasturi" asosida 2023-2025-yillarda "Sirdaryo mintaqaviy yo‘llarga buyurtmachi xizmati" DM buyurtmachiligida tumandagi ichki yo‘llarni ta'mirlash bo‘yicha "Madaniyat" mahallasining "Donishmand" va "Mevazor" ko‘chalari dasturga tushgan bo‘lib ta'mirlash ishlari konalizatsiya ishlari yakunlanishi bilan boshlanishi aniqlandi.
"Tumanda eksport va investitsiyalar hajmini oshirish kichik dasturi" asosida 2025-yilda 22,0 mln. dollarlik xorijiy investitsiyalarni jalb qilish hisobiga 2 ta eksportbop va yuqori texnologiyalarga asoslangan mahsulotlar ishlab chiqarish korxonalarini tashkil etish belgilangan. O‘rganishlar natijasida, tuman hokimligi investitsiya bo‘limi hodimi bilan gaplashilganda ushbu dastur bo‘yicha ishlar boshlanganligi bildirildi.
"Tumanda tadbirkorlikni rivojlantirish uchun qulay shart-sharoitlar yaratish kichik dasturi" asosida Kasanachilikni rivojlantirish faoliyatini yana-da kengaytirish maqsadida 0,5 mlrd so‘m kredit mablag‘larini ajratish belgilangan. O‘rganishlar natijasida, deputat tuman moliya bo‘limi rahbari bilan gaplashilganda, kasanachilikni rivojlantirish uchun tuman Moliya bo‘limi shug‘ullanmasligi va bu bo‘yicha viloyat Markaziy banki bilan yoki tegishli ma'sullar bilan bog‘lanish kerakli bildirildi.