Xalq deputatlari Bekobod tumani Kengashiga 13-O‘zbekobod saylov okrugidan saylangan deputat To‘raqulova Shohida Abduhamidovna O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 2-aprel kunidagi “Aholi muammolari bilan ishlashda mahalla institutining mavqeini tubdan oshirish chora-tadbirlari to'g'risida” gi PF-5700-sonli Farmoni talablari ijrosini ta'minlash maqsadida, mahalla raisi, xotin qizlar faoli, mahalla ijtimoiy hodimlari bilan uchrashib, mahalladagi mavjud axoli muammolarini o'rgandi va mahallada deputat qabul kunlari yuzasidan kelishib olindi.
Mahalladagi xotin-qizlar muammolarini o'rganib, undagi hal etish tizimini yaxshilash bo‘yicha takliflarni bildirdi. Undan tashqari mahalla hududi aylanilib, unda mavjud obodonlashtirish bilan bog'liq masalalar o'rganildi hamda ayrim yechimlar taklif etildi.