Ózbekstan Respublikası Prezidentiniń 2025-jıl 3-yanvar kúngi PQ-1-sanlı qararınıń mazmun-mánisin máhálle xalqına keń túrde úgit-násiyatlaw jumısları alıp barıldı.
Deputatlar náwbettegi esabattı esitti.
Mana bir necha yillardan buyon insoniyat bor ekanki Onkologik kasalliklar bilan kurashib keladi, uni oldini olishga harakat qiladi, va uni uddasidan chiqqanlar ham bor, afsuski ushbu kasallikka taslim bo‘lganlar ham kam emasdir.
Bugun Onkologik kasalliklarga qarshi kurashish tizimi dunyo miqyosida juda rivojlanmoqda, shu jumladan mamlakatimizda ham ushbu kasallikka qarshi jadal kurashilmoqda.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, O‘zbekiston “Adolat” SDP dan saylangan tuman Kengashi deputati Nilufar Akramova tumanda saraton kasalligini oldini olish va davolash ishlarini o‘rgandi. O‘rganish jarayonida tuman tibbiyot birlashmasida xonalar holati hamda muassasa xodimlarining ish faoliyati o‘rganildi. Onkologik kasalliklarni oldini olish va barvaqt aniqlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar talab darajasida tashkil etilayotgani ko‘zga tashlandi. O‘rganishlar davomida ginekologiya xonasi va dorixona faoliyatiga ham e’tibor qaratildi.