Унда Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги мажбурий ижро бюроси туман бўлими бошлиғининг 2025 йилдаги фаолияти юзасидан ҳисоботи, туман солиқ инспекцияси бошлиғи М.Қодировнинг 2025 йил давомида амалга оширган ишлари, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2026 йил 5 февралдаги “2026 йилда ҳудудларни янгича ёндашувлар асосида ривожлантириш орқали аҳоли даромадини ошириш, барқарор иш ўринларини яратиш ҳамда камбағалликни қисқартириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги ПҚ-49-сонли қарорига асосан тумандаги оғир маҳалла тоифасидаги маҳаллаларда амалга ошириладиган инфраструктура лойиҳалари, туманда 2025 йилда янги иш ўринларини ташкил этиш ва аҳоли бандлигига кўмаклашиш дастури ижроси ҳамда 2026 йилда аҳоли бандлигини таъминлаш ва камбағалликни қисқартириш бўйича мақсадли кўрсаткичларни кўриб чиқиш, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 4 апрелдаги “Меҳнат миграцияси жараёнларини такомиллаштириш ҳамда хорижда вақтинча меҳнат фаолиятини амалга ошираётган шахсларни қўллаб-қувватлашга доир қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги ПФ-59-сонли Фармони ижроси, “Инфратузилма ва ижтимоий барқарорлик” жамғармаси маблағларини йўналтириш тўғрисидаги масалалар кўриб чиқилиб, доимий комиссиянинг тегишли қарорлари қабул қилинди.
Масалаларни халқ депутатлари туман Кенгашининг навбатдаги сессияси кун тартибида кўриб чиқилиши тавсия этилди.