🔹Xalq deputatlari Shirin shahar Kengashiga 3-Vatanparvar okrugidan saylangan deputat Egamberdiyeva Oyzoda Kurbonaliyevna tomonidan "Korrupsiyaga qarshi kurashish" oyligi doirasida “Bo‘lajak kadrlarni halollik vaksinasi bilan emlash – davr talabi” mavzusida shahar Tibbiyot birlashmasida ommaviy targ‘ibot tadbiri o‘tkazildi.
🔹Korrupsiya - taraqqiyot kushandasi, xavfsizlikka tahdid tug‘diruvchi jinoyat .Oddiy misol sifatida, yoshlarga taʼlim beruvchi muassasalardagi korrupsion holatlarning uchrab turishi, ularning isteʼdodini, iqtidorini to‘la namoyon qilishlariga to‘sqinlik qilib, ularda davlatga va jamiyatga nisbatan salbiy qarashlarning shakllanishiga olib keladi.
🔹Tadbirda ishtirok etganlar tomonidan korrupsiyaga qarshi kurashishda murosasiz bo‘lish va “Halollik vaksinasi” haqida yoshlar o‘rtasida kengroq tushuntirish ishlarini olib borish lozimligi taʼkidlandi.