TUMANDAGI SPORT MAKTABI FAOLIYATI OʻRGANILDI.
OʻzMTDPdan tuman Kengashi deputatlik guruhi vakillari A.Qurbonov, F.Shodiyeva, J.Gaparov hamda partiya raisi T.Yoqubov tomonidan Vobkent tumani sport maktabida boʻlib, sport sohasida - mahallalar va taʼlim muassasalarida sportni yanada ommalashtirish, sport bilan shugʻullanish uchun barcha zarur sharoitlarni yaratish orqali aholini, shu jumladan yoshlarni sportning barcha turlariga keng jalb qilish, sport maktabida bolalar qamrovi holati, sogʻlom turmush tarzini keng targʻib qilish orqali oʻgʻil-qizlarimiz, Olimpiya va Paralimpiya oʻyinlari va xalqaro musobaqalarda ishtirok etish uchun sportchilarimizning yanada puxta tayyorgarlik koʻrishlari borasida amalga oshirilayotgan ishlar holati oʻrganildi. Oʻrganishlarda sportning kurash, shaxmat va gimnastika toʻgaraklarida shugʻullanayotgan bolalar mashgʻulotlari koʻzdan kechirildi. Mazkur masala xalq deputatlari tuman Kengashi muhokamasi kun tartibiga kiritilishi koʼzda tutilgan.