Biz oilaviy ajrimlarga qarshimiz
Farg‘ona viloyati hokimligining 2023 yil 22-iyul kunidagi № 336-01-50-sonli reja dasturiga asosan oilalarda ma’naviy ahloqiy muhitni sog‘lomlashtirish, oilaviy ajrimlarni barvaqt oldini olish maqsadida “Oilaviy ajrimlarga qarshi kurash kuni” deb belgilash bo‘yicha chora-tadbirlar dasturi ijrosini amalga oshirish yuzasidan tuman hokimligi majlislar zalida viloyat “Oqila ayollar” harakati bilan hamkorlikda “Biz oilaviy ajrimlarga qarshimiz” mavzusida o‘quv seminari tashkil etildi. Seminarda Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashining “Yoshlar siyosati, xotin-qizlar va gender tenglik masalalari bo‘yicha doimiy komissiya” raisi, tuman deputati, tuman bosh imomi, otinoyilar, xotin-qizlar faollari, tuman “Oqila ayollari” ishtirok etib, tumanda yosh oilalar o‘rtasidagi ajrimlarni oldini olishda jamoatchilik ishtirokini ta’minlashni afzal taraflari haqida ham to‘xtalib, oilalarni baxtli bo‘lishlarida oila a’zolarining barchalari birdek mas’ul ekanligini unutmasliklari va eng avvalo oilada sabr-toqat, shukronalik, minnatdorlik xukmronlik qilsa – ana shu oilada fayzu-baraka, baxt va omad hamroh bo‘lishi haqida ta’kidlab o‘tildi.
Zero, Oila baxtli bo‘lsagina Yurt farovon bo‘lishi bejiz emas.